Ovaj mjesec: 2010

Odlazak u mirovinu

Na posljednjoj sjednici Vijeća učitelja održanoj 28. kolovoza 2017. oprostili smo se od učiteljice razredne nastave Anke Divković i naše ravnateljice Anke Posavac  prigodom odlaska u mirovinu. U ime svih djelatnika, emotivnim se govorom ravnateljici obratio psiholog naše škole Matija Mesić i predao  poklon u ime cijelog kolektiva.

Ravnateljica Anka svoj je radni vijek obilježila svojom osobnošću koju su prepoznali učenici i njihovi roditelji; mi, njezine kolege i ostali zaposlenici kao i šira društvena zajednica. Bila je ravnateljica vedra duha, imala razumijevanja za probleme drugih i strpljivost u odnosu s njima. Njezine vrline bile su i objektivnost, odlučnost i nadasve odgovornost. Anka Posavec je 1996. preuzela ravnateljstvo škole, te je tu dužnost obavljala do danas, dakle punih 21 godinu!

Također, naša učiteljica Anka Divković koja je predano radila kao učiteljica razredne nastave u PŠ Stara Gradiška odgajajući i učeći učenike temeljnim vrednotama kulturnog i lijepog ponašanja i odnosa prema radu i učenju. O njezinom uspješnom radu u ovoj školi govorila je ravnateljica Anka Posavac, a njezine kolegice uručile su prigodan poklon u ime cijelog kolektiva.

Za sam kraj ravnateljica se obratila s nekoliko riječi:

Na sjednici Vijeća učitelja održanoj 28. kolovoza 2017. oprostila sam se s djelatnicima škole. Svečano onako kako to priliči ravnateljici škole koja je na čelu ustanove bila 21 godinu. Godine su projurile u radu i nastojanju da se stvore što bolji uvjeti rada i unaprijedi rad škole kako materijalno tako i na odgojno obrazovnom planu. Imenovana sam ravnateljicom škole 21.05 1996. godine. Bilo je to poslijeratno razdoblje obnove i  izgradnje. Ljubav prema školi i mom zavičaju bila je i ostala moj glavni pokretač.

Danas s ponosom mogu reći da sam zadovoljna i sretna s postignućima škole koja je za svoj rad kroz razne programe i projekte dobila brojna priznanja .

Ovim putem želim se oprostiti od mojih učenika koji će mi nedostajati još dugo , duuugooo, također i od roditelja i svih onih dragih i požrtvovnih ljudi koji su mi pomagali kao ravnateljici škole.

Svima vam veliko HVALA!

Pamtite me po dobrim djelima, a oprostite mi neke možebitne propuste.

Rado vas sve nosim u srcu i sjećanjima !

Ravnateljica: Anka Posavac

Ravnateljici Anki Posavac i učiteljici Anki Divković, još jednom želimo duge, zdrave i sadržajno ispunjene umirovljeničke dane!

objavio: Abdulah Ajanović   datum: 31. 8. 2017.

« Ožujak 2024 »